Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 18.05.2022 05:33

​ATRC shpall 15 grante për monitorim të gjykatave

Prishtinë | 03/04/2013 15:40

Qendra e Trajnimeve dhe Burimeve për Avokim (ATRC), ka shpallur kërkesë për aplikim në lidhje me projektin e USAID-it për qasjen në drejtësi “Ngritja e vetëdijes së qytetarëve dhe pjesëmarrjes në sistemin e drejtësisë. Në këtë drejtim USAID-i jep 15 grante për monitorimin e gjykatave. Këto grante janë të dedikuara për organizatat që janë të regjistruara si OJQ dhe arrijnë shumën prej tre mijë dollarë deri në dhjetë mijë dollarë, ndërsa kohëzgjatja e monitorimit është prej pesë deri në tetë muaj.

Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress