Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Martë, 18.02.2020 06:10

​Xhamia Qendrore i bashkoi të gjithë (me video)

Prishtinë | 08/10/2012 14:05

Zyrtarët më të lartë të shtetit, pozitë dhe opozitë, krerë të të gjitha feve në vend, si dhe shumë qytetarë i bëri bashkë vënia e gurëthemelit të xhamisë qendrore në Prishtinë. U tha se Prishtinës i ka munguar një xhami e përmasave të tilla, aq më shumë kur dihet se Kosova është shtet multifetar dhe multikulturor. Kosova, sipas zyrtarëve të vendit, është shembull në gjithë botën, për harmonin ndërfetare.

Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress