Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 25.05.2020 12:29

​Amazon heq dekoracionet e Krishtlindjes me imazhet e Aushvicit

Prishtinë | 02/12/2019 18:39

Amazon ka hequr disa dekorime të Krishtlindjeve me imazhe të kampeve të përqendrimit të Aushvicit, në shitje në portalin e saj të blerjeve në internet, pas një proteste të ashpër nga muzeu që drejton ueb-in e shfarosjes naziste.

CNN raporton këtë duke shpjeguar se disa foto të kampit famëkeq ishin përdorur në pemët e Krishtlindjeve, plus suvenire, hapëse shishesh si dhe tapete mausi për kompjuter.

Amazon ka tërhequr produktet, që u janë ofruar nga shitësit.

“Të gjithë duhet të ndjekin udhëzimet tona të shitjes. Produktet në fjalë janë hequr”, sqaroi një zëdhënës i kompanisë për CNN./ATSH/

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress