Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 26.02.2020 05:13

​Aston Martin zbulon dizajnin e DBS GT Zagato – foto

Londër | 10/07/2019 17:50

Prodhuesi britanik ka lëshuar fotot e modelit DBS GT Zagato të shtrenjtë që do të prodhohet në një edicion shumë të kufizuar.

Aston Martin DBS GT Zagato është i bazuar në modelin e DBS Superleggera dhe njëherësh makina më e re e këtij prodhuesi i përket familjes së versionit të veçantë që rezulton nga bashkëpunimi me Zagat.

Makina përdorë motor V12 me 5,2 litra që siguron 725 kuaj fuqi, transmeton KosovaPress.

Prodhimi i Aston Martin DBS GT Zagato fillon në 2020, dhe kjo makinë do të arrijë pronarët e saj në tremujorin e fundit të atij viti.


Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress