Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Enjte, 28.05.2020 12:53

​BMW mbetet besnik ndaj makinave me bosht të pasmë

Munih | 13/05/2019 16:19

BMW humbi shumë tifozë kur filloi disa vjet më parë me modelet e makinës me bosht të përparmë.

Ndërkohë, një nga karakteristikat kryesore të prodhuesit bavarez M5 nga makina me rrota të pasme është zhvendosur në makinë me katër rrota, por me sistemin xDrive ofron mundësinë për të dërguar të gjithë fuqinë në boshtin e pasmë.

Megjithatë, kur bëhet fjalë për modelin më të popullarizuar të performancës M3, ai do të mbetet besnik ndaj traditës së tij në të cilën BMW ka ndërtuar emrin e saj në atë segment.

Përveç makinës së pasme, gjenerata e re M3 do të ketë edhe një ndërrues manual të shpejtësive, por natyrisht do të ketë një version me xDrive drive, transmeton KosovaPress.

BMW beson se AWD është shumë më e përshtatshme për modelet e mesme dhe të mëdha që voziten gjatë gjithë vitit, ndërsa modele të vogla dhe më të lira "M", si M2, M3 dhe M4, të cilat pronarët kryesisht mbajnë në garazhin e fundjavës dhe një 4x4 nuk është e nevojshme.

Kjo do të thotë se BMW do të mbetet besnike ndaj një makine në boshtin e pasmë, ndërsa në të njëjtën kohë do të përqafojë xDrive në departamentin M.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress