Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
*staurday, 04.07.2020 12:54

​Dënohet me 400 mijë funta për shkak të hakimit

Londër | 10/01/2018 13:02

Rregullatori britanik për mbrojtjen e të dhënave njoftoi sot se ka dënuar Carphone Warehouse me 400.000 funta, pas sulmit kibernetik në këtë kompani në vitin 2015, ku ishin të ekspozuar të dhënat personale të më shumë se 3 milionë përdoruesve.

Zyra e komisarit për mbrojtjen e të dhënave njoftoi se kjo është gjoba më e lartë e shqiptuar ndonjëherë, pasi kjo kompani për shitjen e pajisjeve elektronike dhe telefonave mobilë dështoi të sigurojë sistemin e saj.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress