Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 25.05.2020 07:37

​Duster i pasigurt për fëmijë

Brazilia | 03/11/2019 18:36

Sipas testimeve të fundit të sigurisë në Amerikën Latine, gjenerata e dytë e Duster nuk kaloi mirë.

Makina me shitjen e dytë më të madhe në Evropë mori katër nga pesë yje në provën e ndikimit frontal të shoferit dhe pasagjerit të përparmë.

Sidoqoftë, Duster i Amerikës së Jugut, ku shitet nën etiketën Renault, mori vetëm dy yje për mbrojtjen e fëmijëve.

Duster tregoi rezultate të kënaqshme për strukturën e karrocerisë në ndikimin frontal, por në ndikimin lateral struktura ndryshoi në mënyrë të konsiderueshme dhe shoferi pësoi dëme të mëdha në torzo dhe kokë, transmeton KosovaPress.

Programi i testit NCAP i Amerikës Latine u zhvillua në vitin 2014 dhe bazohet në protokollet e sigurisë së programit EuroNCAP të vlefshme deri në vitin 2008 në "Kontinentin e Vjetër".

Testi i ndikimit frontal kryhet me një shpejtësi prej 64 km/orë, transmeton KosovaPress.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress