Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Martë, 07.07.2020 05:17

​Ford i hapur për Capri i ri?

Detroit | 12/11/2019 18:09

Filiali evropian i Fordit rishikoi kohët e fundit emrin Puma të përdorur në vitet 1990 për një makinë sportive të përballueshme me dy dyer - megjithëse në versionin e ri ky model është një crossover i vogël.

Ndërsa në SHBA, prodhuesi amerikan po përgatitet të rikthejë një model tjetër ikonik nga e kaluara e tij - SUV Bronco. Kjo prirje sugjeron që Ford mund të jetë në gjendje të rigjallërojë disa nga emrat e tij legjendar nga e kaluara nëse lind mundësia dhe nëse modeli është me kosto efektive për aksionarët e kompanisë, transmeton KosovaPress.

Ndryshe, modeli Capri ishte në thelb ekuivalenti evropian i Mustang, dhe u prodhua midis 1968 dhe 1986. Në 18 vjet, ai ka shitur më shumë se 1.9 milion njësi.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress