Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Diel, 05.02.2023 06:09

​Hyundai i20 debuton në Gjenevë, duket më tërheqëse se paraardhësi – foto

Seul | 05/02/2020 18:43

Hyundai ka publikuar vizatimet e modelit të gjeneratës së tretë i20, të cilat do të shfaqen premierë në fillim të marsit.

Edhe pse skicat e stilistëve - shpesh të lëshuara nga prodhuesit në prag të premierës së një modeli të ri - japin një pamje pak të fshehur të makinës, është e qartë se Hyundai i20 do të ketë një pamje më tërheqëse sesa gjenerata aktuale.

Sipas kompanisë koreane, i20 i ri do të jetë modeli i parë Hyundai në Evropë që përdor gjuhën e ashtuquajtur të projektimit "Sensuous Sportiness", transmeton KosovaPress.

Në krahasim me paraardhësit e tij, Hyundai i20 i gjeneratës së tretë do të ketë një imazh të theksuar sportiv dhe një pamje më dinamike në rrugë, por për të marrë pamjen e vërtetë të kësaj makine, do të na mbetet ende të presim për fotot e para zyrtare.

Kjo ka të ngjarë të ndodhë edhe para premierës botërore të paralajmëruar, të planifikuar për në fillim të marsit në panairin e veturave në Gjenevë.


Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress