Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Enjte, 28.05.2020 01:10

​iPhone më i lirë arrin këtë vit në dy ngjyra të reja

Kupertino | 13/05/2019 12:41

Për gjeneratën e fundit të LCD, e cila vjen në formën e pasardhësit të iPhone XR, Apple ka ruajtur dy ngjyra të reja sipas raportit të fundit.

Pasardhësi i iPhone XR 2019 do të debutojë në një linjë që përbëhet nga gjashtë variantë ngjyrash, ku Apple dëshiron të heqë dy ngjyra që ishin në dispozicion për modelin e mëparshëm dhe t'i zëvendësojë ato me të reja.

Faqja japoneze Macotakara zbulon se iPhone më i lirë i këtij viti do të shitet në të kuqe të bardhë, të zezë, të verdhë, të kuqe të veçantë, si dhe në ngjyrë të gjelbër dhe të verdhë. Dy ngjyrat e fundit do të zëvendësojnë opsionin koral dhe blu.

Apple nuk njoftoi zyrtarisht këto ndryshime, por nëse ato ndodhin me të vërtetë, është një shenjë e qartë që iPhone XR në koralet dhe variantet blu nuk ishte shitur siç pritej.

Pasuesi i iPhone XR do të përjetojë një përmirësim të ndjeshëm, krahasuar me modelin e vitit të kaluar. Pritet procesori Apple A13 dhe pajisja do të ketë dy kamera në anën e pasme, në vend të një, si dhe përmirësime të tjera, transmeton KosovaPress.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress