Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
*staurday, 04.07.2020 01:05

​Jetë o vdekje: Beteja dramatike midis anakondës dhe krokodilit - video

Prishtinë | 11/09/2019 17:43

Një pamje e mahnitshme në ujërat e errëta të Amazonës u kap nga fotografi amerikan Kevin Dooley.

Ai ishte duke parë një përplasje midis një anakonda të gjatë 8.5 metra dhe një kaiman, një nga speciet më të vogla të krokodilit, i cili ishte i gjatë rreth dy metra.

"Unë u ula në varkë dhe haja drekë kur ndodhi. Nuk u besoja syve. Kaimani vuante në një përqafim vdekjeprurës të anakondës. Ajo thjesht e mbyti dhe ia theu këmbët për tetë minuta. Anakonda thjesht dukej rraskapiste dhe liroi prenë, të cilën kaiman e shfrytëzoi dhe e kafshoi menjëherë. Ajo disi u tërhoq dhe notoi larg, dhe kaiman qëndroi atje. Më dukej sikur kishte ngordhur”, tha ai, transmeton KosovaPress.


Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress