Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 25.05.2020 09:03

​Kokrra breshëri sa një portokall, 18 të plagosur në Itali - video

Peskara | 10/07/2019 19:23

Moti i keq ka prekur qendrën e Italisë, ndërsa në Peskara ka pasur reshje me breshër kokrrat e të cilit ishin të mëdha sa një portokall.

Të paktën 18 persona janë shtruar deri tani në spitalin e Peskarës për shkak të plagëve të mara nga kokrrat e breshrit.

Breshëri ka shkaktuar gjithashtu dëme të konsiderueshme materiale duke dëmtuar automjetet, xhamat e dritareve dhe çatitë e shtëpive.

“Kohët e fundit Italia ka qenë gjithnjë e më e ekspozuar ndaj ngjarjeve klimatike ekstreme sepse i ka munguar mbrojtja natyrore që krijohej dikur nga anticikloni i Azoreve”, shpjegon Antonello Pasini, fizikan i atmosferës në CNR (Qendra Kombëtare e Kërkimit). /atsh/

  

https://twitter.com/i/status/1...


Loading...

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress