Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Enjte, 20.02.2020 05:08

​​ Mercedes hedh në treg makinën e re për Formula 1

| 17/01/2020 13:52

Kampioni botëror Mercedes deklaroi sot se më 14 shkurt do të hedhi në treg makinën e tyre të re në kampionatin Formula 1 2020, për Lewis Hamilton dhe Valtteri Bottas.

Mercedes deklaroi se vetura W11 do të kryejë kontrollet e para atë ditë.

Mercedes ka fituar gjashtë titujt e fundit të konstruktorëve dhe vitin e kaluar Hamilton mori një titull të gjashtë botëror përpara Bottas. Ai tani do të synojë të kapë rekordin e shtatë titujve të Michael Schumacher.

Rivali Ferrari është skuadra e parë që zbuloi makinën e tij të re, më 11 shkurt. 


Loading...

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress