Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Martë, 14.07.2020 12:10

​Shitja e frekuencave 5G arrin mbi gjashtë miliardë euro

Prishtinë | 12/06/2019 23:30

Shitja e frekuencave 5G do të sjellë rreth 6,5 miliardë euro në arkat e shtetit gjerman, që synon të përdorë këto të ardhura për të zhvilluar elektronikën në vend.

Katër kompani ndajnë këto frekuenca, “Deutsche Telekom”, operatori historik në vend që merr pjesën më të madhe, ndjekur nga “Vodafone”, “Telefónica/O2” dhe “1&1/Drillisch”, njoftoi federata gjermane në një komunikatë.

Kjo është një shumë që i tejkalon pritshmëritë e sektorit që parashikonin nga tre deri në pesë miliardë euro. 

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress