Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 25.05.2020 07:26

​Szijjarto: Audi do të rrisë prodhimin e motorëve në Hungari

Budapest | 04/11/2019 17:24

Prodhuesi premium gjerman i automjeteve Audi do të rrisë prodhimin e motorëve në 2.25 milionë njësi vitin e ardhshëm në uzinën e tij hungareze, një rritje nga 1.95 milion njësi të prodhuara në 2018, tha sot ministri i Jashtëm hungarez Peter Szijjarto.

"Ata planifikojnë të prodhojnë 2.25 milionë motorë vitin e ardhshëm, dhe deri më tani shifra 2 milionë ka qenë një rekord vjetor," tha Szijjarto në një konferencë shtypi.

Ai këto deklarime i bëri me rastin e pohimeve të mediave se Audi po planifikon të zvogëlojë fuqinë punëtore në fabrikën e saj në Hungari, transmeton KosovaPress.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress