Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 06.07.2020 02:22

​Të gjitha rrugët çojnë në Romë: Ferrari i ri mban emrin e Qytetit të Përjetshëm – foto

Romë | 14/11/2019 17:28

Modeli i ri i Romës është një homazh për kryeqytetin e Italisë dhe temperamentin e saj të egër dhe dinamik.

Pas modeleve që mbanin emrat e qyteteve individualë italianë, të tilla si Maranello, Modena dhe Portofino, Ferrari emëroi një makinë sipas kryeqytetit të Italisë, transmeton KosovaPress.

Edhe pse Ferrari Roma ka një dizajn modern, kjo makinë u ndikua nga modelet e shekullit të 20-të, siç janë 250 GT Berlinetta Lusso dhe 250 GT 2 + 2.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress