Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Enjte, 27.02.2020 06:26

​Toyota tërheq 3,4 milionë automjete për probleme me airbag-un

Tokio | 22/01/2020 12:53

Kompania japoneze e prodhimit të makinave, Toyota do të tërheqë rreth 3,4 milionë automjete në të gjithë botën për mosfunksionim të airbag-ut.

"Tërheqja nga tregu e makinave, duke përfshirë 2,9 milionë automjete në SHBA, përfshin modele si Corolla, Corolla Matrix, Avalon dhe Avalon HV’’,  deklaroi Toyota, por këtë herë, sipas saj, ‘asnjë makinë nuk do të tërhiqet nga Japonia dhe Evropa’./atsh

Loading...

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress