Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 26.02.2020 05:01

​Zbulohet gjarpri me dy koka – video

Uashington | 08/09/2019 17:15

Një gjarpër me dy koka u gjet në malin Pine Barren në New Jersey, dhe shkencëtarët kanë zbuluar se ai ka dy tru që funksionojnë në mënyrë të pavarur.

Bob Zapalorti nga Shoqata Herpetologjike tha se gjarpri u zbulua nga dy punëtorë në fund të gushtit, raporton AP.

Ky është i vetmi gjarpër i tillë i zbuluar ndonjëherë në New Jersey dhe ka shumë të ngjarë që nuk do të mbijetonte në shkretëtirë.


Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress