Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 27.03.2023 04:31

  ​​Amerikanët nxjerrin në treg akullore me shije djathi dhe makaronash

  | 08/02/2020 15:01

  Një dyqan ëmbëlsirash në Pensilvania të SHBA-së, ka nxjerrë në shitje së fundmi akullore me shije djathi dhe makaronash.

  Akullorja e re ka provokuar polemika në rrjete sociale pasi krijuesi i saj Chuk Wendig ndau një foto të tyre në Twitter më 1 shkurt.

  Përdoruesit e rrjetit ishin skeptik në lidhje me shijen, por Chuk sqaroji se ajo ishe thjeshtë fantastike.

  Por e vetmja disavantazh i akullores sipas krijuesit, është se pasta duhet të kthehet në akull dhe në këtë mënyrë mund të rrezikojë që të thyejë dhëmbët e personave që do e shijojnë.

  Wendig u shpreh se kjo shije e akullores do të jetë për një kohë të shkurtër në treg, duke shtuar se ata në të kaluarën kanë eksperimentuar me akulloret, duke i bërë me shije patatesh, turshish dhe kungujsh.

  Loading...

  Shpërndaje


  Artikuj të sponzorizuar

  Më shumë nga KosovaPress