Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Diel, 14.08.2022 04:33

  ​Besian Mustafa pranon detyrën e ministrit të Bujqësisë

  Prishtinë | 04/02/2020 15:48

  Ministrja e deritashme e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural Dijana Zhiviq i ka dorëzuar sot detyrën ministrit të ri Besian Mustafa.

  Me këtë rast ministrja Zhiviq e ka uruar Mustafën për postin e ri dhe ka thënë se shpreson se ai do të arrijë rezultate sa më të mira gjatë mandatit katërvjeçar.

  Ministri i ri i Bujqësisë Besian Mustafa tha se gjatë mandatit të tij, do të ndërtojë ekipe profesionale për udhëheqje të ministrive dhe se do të realizojë të gjitha premtimet e dhëna ndaj qytetarëve të Kosovës për zhvillimin e ekonomisë dhe rritjen e punësimit. /KosovaPress/

  Loading...
   

  Shpërndaje


  Artikuj të sponzorizuar

  Më shumë nga KosovaPress