Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
*staurday, 08.08.2020 09:04

​BQK vendos t’i mbyll Monego-n dhe luteCredit

Prishtinë | 06/12/2019 11:52

​Bordi i drejtorëve të BQK-së ka vendosur që të revokojë regjistrimin dhe të iniciojë procedurat e likuidimit për institucionet mikrofinanciare Monego dhe luteCredi.

Kështu u tha në një konferencë të jashtëzakonshme për media në BQK, ku u tha se këto institucione kanë devijuar nga planet e biznesit në bazë të të cilave kishin marrë licencën për të operuar në Kosovë, duke i sjell tregut diçka tjetër prej asaj që kishin premtuar.

Në konferencë u tha se këto institucione kanë aplikuar norma të interesit në kredi më të larta dhe jashtë çdo standardi./KosovaPress/

Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress