Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Diel, 05.02.2023 09:09

  ​Cima Construction mbush 10 vjet

  Prishtinë | 01/03/2019 16:25

  Kompania Cima Construction, sot feston ditën e themelimit dhe sukseset gjatë këtyre 10 viteve.

  Këtë ditë e kanë kujtuar drejtuesit e kompanisë, duke thënë se ëndrrat i kishin të mëdha por veglat e punës të pakta, e edhe ishin pak në numër.

  “Sot është një dite e re, me diell. Është thuaja se e njëjtë me ditën e 1 marsit 2009, ditën qe e themeluam Cima Construction. Por Gur mbi Gur ishte motoja që na mësoi të lidhemi fuqishëm me njerëzit, punëtorët dhe themelet e çdo vendndërtimi. Sot teksa kthehemi në kohë shohim se sa me fat kemi qenë që në këtë udhëtim tonin rrugës takuam partnerë, bashkëpunëtorë dhe njerëz fisnikë që na e dhanë besimin të ndërtojmë vatrat e tyre - kulmet e shtëpive të tyre. Teksa kremtojmë 10 vjet të Cima Construction qindra punëtorë tanë janë duke ndërtuar në dhjetëra lokacione vepra te dizajnit dhe arkitekturës moderne. E nesërmja do të zbardhe me shtëpi të reja për qindra familje anekënd Kosovës. Ndërtime që janë fryt i punës sonë dhe garance e investimit të tyre. Sot kremtojmë 10 vjetorin. Por, për Ne, ky është veç fillimi.  Ju Faleminderit të gjithëve që besuat tek ne”.

  Loading...

  Shpërndaje


  Artikuj të sponzorizuar

  Më shumë nga KosovaPress