Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 25.05.2020 10:55

​‘Dita e Gështenjës’ në Deçan

Prishtinë | 05/10/2019 07:45

Komuna e Deçanit sot ka organizuar ditën e gështenjës, ku përveç orës letrare, do të bëhet edhe pjekja dhe servisimi i gështenjës.

Organizimi i kësaj dite do të mbahet në fshatin turistik Belle, duke filluar nga ora 10.00.

Sipas njoftimit të komunës do të mbahet ora letrare me moton “Madhështia e Gështenjës Deçanase’’, pastaj ekspozita, ku do të ketë ushqime tradicionale, pjekja dhe servisimi i gështenjës dhe një sërë aktivitetesh tjera.

Të pranishëm në këtë aktivitet do të jenë, kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, i pari i komunë së Deçanit, Bashkim Ramosja, deputetë dhe qytetarë./KosovaPress/

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress