Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Enjte, 04.06.2020 09:52

​Doni të kurseni para? Ja disa strategji ndihmuese

Prishtinë | 17/10/2019 08:52

Pasuria është një ndër sfidat me të cilat përballet secili nga ne, për shumë arsye shumë persona përpiqen që të gjejnë mënyra të ndryshme që ti ndihmojnë sa më shumë në kursimin e parave.

Secili në baza ditore përballet me çështjet financiare dhe çështja gjithmonë është si të kursehet. Për këtë janë disa metoda dhe strategji që mund t’ju ndihmojnë që t’i arrini synimet.

Planifikimi i shpenzimeve është një mënyrë për të pasur sa më shumë mundësi për të krijuar një buxhet të balancuar.

Nisni që t’i paguani borxhet nga të voglat, apo siç njihet ndryshe metoda “snowball”. Pastaj synoni që nga të ardhurat tuaja që t’i ndani 10 përqind të mjeteve.

Gjithashtu është e rëndësishme që të gjatë një muaji të kurseni dhe të shpenzoni vetëm për gjërat që ju duhen gjithsesi dhe shihni se sa po ju mbesin në fund.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress