Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 06.04.2020 05:12

​Efektet e tarifës 100% në industrinë prodhuese

Prishtinë | 22/01/2020 06:51

Foto nga arkiva

Klubi i Prodhuesve të Kosovës sot organizon tryezë diskutimi mbi efektin e tarifës 100% ndaj produkteve serbe dhe boshnjaku në ekonominë e vendit një vit pas aplikimit të saj.

Në këtë tryezë do të diskutohen tema të ndryshme si bilanci tregtar i Kosovës gjatë viteve 2016-2019, cilat janë përfitimet e prodhimeve vendore pas vendosjes së tarifës, cilët janë përfituesit më të mëdhenj nga tarifa 100%, punësimi në sektorin e prodhimit: para dhe pas tarifës 100% etj..

Tryeza e diskutimit mbahet në Orion Conference Centre duke filluar nga ora 10:00.

Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress