Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 03.06.2020 02:49

​Haradinaj: BERZH konfirmoi përkrahjen në projektet e infrastrukturës

Prishtinë | 18/04/2019 15:31

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka takuar delegacionin e lartë nga BERZH, kryesuar nga presidenti Sir Suma Chakrabarti, ka u konfirmua përkrahja për zhvillimin e projekteve të rëndësishme nga fusha e infrastrukturës, energjisë alternative, rehabilitimit të rrjetit hekurudhor dhe të ndërlidhjes së Kosovës në gazsjellësin TAP-JAP.

Haradinaj ka shkruar në Facebook se përkrahja e vazhdueshme nga Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim, për financimin e projekteve madhore për Kosovën, i ka dhënë shtytje të fuqishme zhvillimit të qëndrueshëm në vendin tonë.

“Është rikonfirmuar mbështetja e EBRD për financimin e ndërtimit të Unazës së jashtme të qytetit të Prishtinës. Me qëllim të ngritjes së mirëqenies së qytetarëve dhe zhvillimit ekonomik, Kosova është e angazhuar që projektet e mëdha të interesit publik t’i kapitalizojë sa më parë”, ka thënë ai./KosovaPress/

Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress