Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Premte, 28.02.2020 10:10

​Kompania “Alphabet” kap rekordin prej një trilion dollarësh

Prishtinë | 18/01/2020 19:30

“Alphabet” kompania mëmë e Google, arriti sot rekordin prej një trilion dollarësh.

Aksionet e “Alphabet” shkëmbehen me një rekord prej 1450 dollarësh në bursën e New York-ut.

Sipas CNN, aksionet janë rritur më shumë se 8% që nga fillimi i këtij viti.

Kompania i bashkohet Amazon, Apple dhe Microsoft, duke u bërë firma e katërt amerikane me këtë arritje.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress