Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Enjte, 02.02.2023 02:16

  ​Lluka i dorëzon mandatin ministres Hajdari

  Prishtinë | 06/02/2020 14:03

  Ministri në largim i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka i ka dorëzuar sot detyrën ministres së re të Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Investimeve strategjike ndërmarrësisë, Industrisë, Rozeta Hajdari, të cilës i ka uruar suksese dhe e ka njoftuar me të arriturat dhe sfidat.

  Ministri në largim, Valdrin Lluka e ka njoftuar ministren Hajdari për projektet, të cilat janë realizuar, ato të cilat janë në proces dhe ato që priten të fillojnë në fushën e Teknologjisë, Energjisë, Ndërmarrjeve publike dhe Minierave.

  Ai gjithashtu ia dorëzoi raportin e detajuar të punës, të cilën ai e ka bërë gjatë periudhës shtator 2017 dhe shkurt 2020.

  Në anën tjetër ministrja Hajdari e ka falënderuar ministrin në largim, Valdrin Lluka, për punën e tij të bërë dhe tha se do të angazhohet maksimalisht që të qojë përpara sektorët të cilat mbulon kjo ministri.

  Loading...
   
   

  Shpërndaje


  Artikuj të sponzorizuar

  Më shumë nga KosovaPress