Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 25.05.2020 11:12

​NLB Banka lidere në inovacion

Prishtinë | 03/10/2019 09:25

Mastercard Direct Services në Konferencën e mbajtur në Dubrovnik më 2 Tetor, i jep çmimin NLB Bankës “MCDS Market Shaker Award” për lansimin e produktit NLB Pay - kuleta digjitale, aplikacion në telefonin mobil, i cili mbështet të gjitha kartelat e brendit Mastercard.

“Ky çmim i jepet NLB Bankës si bankë lidere në inovacion për lansimin e suksesshëm të NLB Pay, kuleta e parë digjitale në Kosovë që përkrah kartelat e brendit Mastercard. Faleminderit që na keni mundësuar të jemi në tregun e Kosovës dhe që jeni shtytësit kryesor të inovacionit në treg” u shprehën përfaqësuesit e Mastercard Direct Services.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress