Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Diel, 14.08.2022 06:01

  ​OEK takon Doganën, ATK dhe AUV

  Prishtinë | 05/02/2020 07:11

  Oda Ekonomike e Kosovës mban takim me Doganën, Administratën Tatimore dhe Agjencinë e Ushqimit dhe Veterinarisë.

  “Duke konsideruar që në këtë vit komuniteti i biznesit kosovar mund të përballet me barriera të natyrës administrative doganore, sistemit të taksave dhe procedurave, aspektet që lidhen me fushëveprimtarinë e AVUK, veçanërisht ato që lidhen me eksport, import, tranzit, njiherit që të mund të diskutojmë edhe për problemet aktuale me të cilat sektori privat ballafaqohet në fushëveprimin dhe mandatin e agjencioneve të lartcekura”, thuhet në njoftimin e OEK-ut./KosovaPress/

  Loading...
   
   

  Shpërndaje


  Artikuj të sponzorizuar

  Më shumë nga KosovaPress