Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 25.05.2020 10:40

​Prince Caffe dhe M&Sillosi; pjesëmarrës në panairin Anuga në Këln të Gjermanisë

Prishtinë | 08/10/2019 09:53

Më shumë se 7000 ekspozues në panairin më të madh të tregtisë në botë, më i rëndësishmi në industrinë e ushqimit dhe pijes, pjesëmarrës janë Prince Caffe dhe M&Sillosi; me produktet e tyre.

Panairi më i madh Anuga, këtë vit feston 100-vjetorin, në këto pesë ditë jubilare edhe Prince Caffe e M&Sillosi mirëpritet në një hapësirë gjigante, ku prezanton produktet e kafes turke, instant 3in1, espresso, dhe produktet e Miellit ‘Finnesa’. 

Paraqitja në këtë panair, përveç që ndihmon në promovimin e produkteve vendore, është mundësi e mirë që ndikon në zhvillimin dhe plasimin e produkteve në tregun evropian. Panairi Anuga mbahet çdo dy vjet dhe është më i vizituari, me më shumë se 200 mijë vizitorë.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress