Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 27.05.2020 05:01

​Punëtorët e larguar nga KEDS protestojnë para Kushtetueses

Prishtinë | 09/06/2019 18:39

Punëtorët e larguar nga puna në KEDS paralajmërojnë nesër një protestë para Gjykatës Kushtetuese në Prishtinë, në shenjë pakënaqësie ndaj kësaj gjykate, e cila tash e gjashtë muaj nuk ka kthyer përgjigje në lidhje me ligjshmërinë e vendimeve të mëhershme.

Protesta do të fillojë në ora 10:00 dhe do të zgjasë një orë, thuhet në njoftimin e punëtorëve të larguar nga KEDS.

Ndryshe, protesta të ngjashme të punëtorëve të larguar nga KEDS-i ka pasur më herët gjatë këtij viti para Pallatit të Drejtësisë.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress