Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Enjte, 02.02.2023 02:20

  ​Rozeta Hajdari: Punësimi çështje shumë e rëndësishme për Kosovën

  Prishtinë | 06/02/2020 16:35

  Ish-ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale (MMPS), Skënder Reçica, i ka dorëzuar sot detyrën ministres së re të Ekonomisë, Punësimit, Industrisë dhe Investimeve Strategjike, Rozeta Hajdari.

  Me këtë rast ministri i deritanishëm Skënder Reçica, ka njoftuar ministren e re për punët që kanë bërë si ministri dhe reformat e ndërmarra.

  Reçica tha se gjatë mandatit të tij është bërë punë e mirë në bashkëpunim me gjithë stafin e ministrisë. Ndërsa, ministrja Rozeta Hajdari, tha se do të vazhdojnë të gjitha punët e mira që janë iniciuar nga kjo ministri, me fokus çështjen e punësimit.

  Përveç Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale, Hajdari gjatë ditës ka pranuar detyrën e ministres nga ministri i deritanishëm i Tregtisë dhe Industrisë Endrit Shala, ai i Zhvillimit Ekonomik Valdrin Lluka dhe ministri i Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, Muzafer Shala./KosovaPress/

  Loading...
   

  Shpërndaje


  Artikuj të sponzorizuar

  Më shumë nga KosovaPress