Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 03.06.2020 01:54

​Shoqëria civile propozon prioritetet që qeveria e re duhet të ketë në sektorin e energjisë

Prishtinë | 22/10/2019 07:47

Me rastin e Ditës Botërore të Energjisë, Instituti për Politika Zhvillimore - INDEP sot organizon konferencë për media me temë: “Cilat duhet të jenë prioritetet e qeverisë së re në sektorin e energjisë në Kosovë? - Rekomandime dhe propozime nga shoqëria civile”.

Në këtë takim, përfaqësuesit e INDEP do të prezantojnë të gjeturat e tre punimeve, respektivisht: Hap pas hapi drejt tranzicionit të energjisë në Kosovë; Siguria e energjisë përtej qymyrit dhe energjia nga burimet e ripertrishme - kapacitetet gjeneruese në shkallë të vogël.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress