Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Diel, 23.02.2020 11:42

​Sportisti i njohur botërorë furnizohet në Petrol Company për ta shëtitur botën

Prishtinë | 26/07/2019 16:32

Cristian Huidobro nga Chile, sportisti i njohur botërorë vendosi të shtetitë botën me motorin e tij për tri vite me radhë. Në Kosovë beson në derivate të Petrol Company që të furnizohet për një rrugëtim të gjatë dhe të sigurt të tij.

Cristiano-n, pasioni i madh për motorin e nxiti të shëtisë botën dhe njëkohësisht të përjetoj vende të reja, të njoftoj njerëz të rinj, kultura të reja.

Cristiano ka një përvojë 26 vjeqare me motor, prej tyre 14 vite me vozitje profesionale me motor Kros. Ka qenë pjesë e garave profesionale për 2 vjet në Amerikë dhe 2 vjet në Kanada. Udhëtimi i tij filloj në vitin 2016 dhe gjatë tri viteve rrugë deri me tani ka vizituar gjithësej 71 shtete të botës. Vendi qe i la pershtypje ishte edhe Kosova.

“Kosova nuk ishte ashtu siç e kam pritur, eshtë  një vend fantastik, ka njerëz të mrekullueshëm dhe shumë mikpritës, ka biznese shumë të mëdha dhe profesianale si “Petrol Company”.

Kolëgët motorrista të Cristiano-s në Kosovë, e kishin këshilluar të furnizohet në Petrol Company, si garanci e kualitetit të benzinës për një rrugëtim të  sigurt thot Cristiano:

“U ndala në Petrol Company sepse ishin rekomandimet e qytetarëve si dhe kolegëve vendorë nga rrjetet sociale për derivate cilësore, dhe sigurisht kjo është krejtë çka dua unë sepse udhëtoj gjatë me motorrin tim dhe kjo është për mua shumë me rëndësi. Cristiano u mirëprit nga stafi i  Petrol Comany dhe Be Happy Restaurant, duke i ofruar Cristianos të gjitha çka kishte nevojë për rrugëtimin e tij të mëtutjeshëm në për botë.

Petrol Company falenderon Cristiano-n për besimin dhe i uron udhëtim të mbarë dhe të sigurt në gjithë botën.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress