Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 06.02.2023 03:32

Ketu publikohen komunikatat dhe njoftimet. Kosovapress nuk merr pergjegjesi per permbajtjen e tyre. Nese deshironi te publikoni, kontaktoni ne [email protected] apo ne nr. Tel. +377 (0) 45 723 045

​450 kontejnerë për Bujanocin

Prishtinë | 21/09/2019 13:26

Drejtori i organizatës “Let’s Do It Kosova” Luan Hasanaj dhe kryetari i Bujanocit Shaip Kamberi nënshkruan sot marrëveshjen për dhurimin e 450 kontejnerëve për mbeturina për 450 familje të kësaj komune.

Me këtë rast ministri në detyrë i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor Fatmir Matoshi është shprehur i lumtur që në ditën e aksionit global të pastrimit të tokës po e ndihmojnë edhe komunën e Bujanocit për përmirësimin e gjendjes së mjedisit.

“Si Ministri e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, përmes Let’s Do It Kosova, sot u nënshkrua marrëveshja mes kryetarit Shaip Kamberi e drejtorit Luan Hasanaj për dhurimin e 450 kontejnerëve për mbeturina për 450 familje të Bujanocit.

Kjo është më e pakta nga ajo që duhet të bëjmë për qytetarët e luginës së Preshevës. Bashkë për një mjedis të pastër!”, shkruan Matoshi në llogarinë e tij në Facebook.Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress