Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Diel, 05.02.2023 05:40

Ketu publikohen komunikatat dhe njoftimet. Kosovapress nuk merr pergjegjesi per permbajtjen e tyre. Nese deshironi te publikoni, kontaktoni ne [email protected] apo ne nr. Tel. +377 (0) 45 723 045

​"Adriana" merr pjesë në festimet e 70-vjetorit të Teatrit "Migjeni"

Ferizaj | 31/10/2019 18:56

Binjakëzimi i ndodhur vite më parë mes Komunës së Ferizajt dhe Bashkisë së Shkodrës ka bërë që aktivitetet e shumta kulturore, kultura e artistët shkodranë të ngjiten në skenën kulturore të Ferizajt për vite me radhë.

Si rezultat i këtij bashkëpunimi, Teatri "Adriana" nga Ferizaj ka pranuar ftesë nga Bashkia e Shkodrës për festimet e 70-vjetorit të aktivitetit teatror të Teatrit "Migjeni" nga Shkodra, i cili mbahet më datën 3 nëntor.

Kjo ftesë flet për bashkëpunimin e shkëlqyer mes të dy institucioneve të binjakëzuara si dhe nderin e vlerësimin që drejtuesit e përfaqësuesit e kulturës në Shkodër, kanë për artin dhe kulturën në Ferizaj, veçanërisht përpjekjen e përkushtimin e Teatrit "Adriana" në afirmimin mbarëkombëtar të vlerave të artit skenik.

Publiku ferizajas çmon lart vlerat kulturore që përçon çdo aktivitet e pjesëmarrje kulturore e artistëve shkodranë në Ferizaj.

Kjo u vërtetua edhe në edicionin e 49-të të Festivalit të Teatrove në Ferizaj, ku shfaqja "Zona e pritjes" nga Shkodra bashkë me shfaqjen "UN Inspektori" nga Ferizaj ndanë çmimin e parë nga juria profesionale, njofton Zyra për media pranë Komunës së Ferizajt.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress