Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Hënë, 27.03.2023 03:45

Ketu publikohen komunikatat dhe njoftimet. Kosovapress nuk merr pergjegjesi per permbajtjen e tyre. Nese deshironi te publikoni, kontaktoni ne [email protected] apo ne nr. Tel. +377 (0) 45 723 045

​Aliu përkujton Ditën e Dëshmorëve në Ferizaj: Shqiptarët - popull heronjsh

Ferizaj | 28/09/2019 15:43

Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu, me rastin e 28 shtatorit- Ditës së Dëshmorëve të kësaj komune, ka nderuar veprën dhe sakrificën heroike të dëshmorëve për lirinë që ne sot gëzojmë.

“Shqiptarët janë popull heronjsh. I dhanë tokës stërgjyshore aq shumë gjak e djersë, për ta mbrojtur e zhvilluar. Liria erdhi me shumë sakrifica të Dëshmorëve të Kombit! Përkulemi dhe nderojmë trimërinë dhe sakrificën që bëri Kosovën të lirë, në këtë datë, në 28 Shtatorin e Ditës së Dëshmorëve në Ferizaj. Lavdi sa të jetë jeta! Krenar e vullnet-plot që me punë e përkushtim ta përmbushin amanetin e tyre”, shkruan Aliu në Facebook.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress