Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Martë, 21.03.2023 02:39

Ketu publikohen komunikatat dhe njoftimet. Kosovapress nuk merr pergjegjesi per permbajtjen e tyre. Nese deshironi te publikoni, kontaktoni ne [email protected] apo ne nr. Tel. +377 (0) 45 723 045

​Bekim Jashari pret ambasadoren e Suedisë në Kosovë

Skenderaj | 17/09/2019 12:55

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari, ka bërë të ditur se ka pritur në takim ambasadoren e Suedisë në Kosovë Karin Hernmarck Ahliny, me të cilën kanë biseduar për shumë fusha që preken nga niveli lokal.

Jashari e gjithashtu e ka njoftuar përfaqësuesen e shtetit suedez në Kosovë për  të arriturat dhe sfidat që përballet komuna e Skënderajt

Postimi i Jasharit në Facebook

Kënaqësi të pres në takim Ambasadoren e një shteti mik siç është Suedia, znj. Karin Hernmarck Ahliny, me të cilën biseduam gjerë e gjatë për të gjitha fushat që preken nga niveli lokal.

Poashtu, përfaqësuesen e shtetit Suedez në vendin tonë, e njoftova me të arriturat e Komunës, punët që janë duke u zhvilluar si dhe sfidat me të cilat përballemi si komunë por edhe si shtet i ri që jemi e që kemi nevojë për një zhvillim më të hovshëm ekonomik.

Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress