Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Premte, 29.05.2020 06:27

Ketu publikohen komunikatat dhe njoftimet. Kosovapress nuk merr pergjegjesi per permbajtjen e tyre. Nese deshironi te publikoni, kontaktoni ne [email protected] apo ne nr. Tel. +377 (0) 45 723 045

​Fillon zgjerimi i rrugës Gjilan-Bujanoc

Prishtinë | 30/09/2019 10:25

Sot fillojnë punimet në zgjerimin e rrugës Gjilan - Bujanovc, saktësisht nga rrethrrotullimi i fabrikës se baterive deri te kyçja e Autoudhës R 7.1.

Rruga Gjilan-Bujanovc ka gjatësi mbi 2.9 kilometra dhe vlera e saj është mbi 2 milionë e 860 mijë euro.

Kjo rrugë do të bëhet me katër korsi, shtegun për këmbësorë dhe infrastrukturën tjetër përcjellëse, përfshirë edhe ndriçimin. 

Me këtë projekt do të zgjerohen dhe rregullohen edhe rrethrrotullimet te kthesa e fshatit Shillovë, që është nyja e unazës se qytetit të Gjilanit, rrethrrotullimi në Shillovë dhe ai te kyçja e Autoudhës R7.1 te bunari i Përlepnicës.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress