Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 03.06.2020 03:29

Ketu publikohen komunikatat dhe njoftimet. Kosovapress nuk merr pergjegjesi per permbajtjen e tyre. Nese deshironi te publikoni, kontaktoni ne [email protected] apo ne nr. Tel. +377 (0) 45 723 045

​Isa Mustafa takon ambasadoren e Francës në Kosovë

Prishtinë | 15/10/2019 15:53

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa është takuar sot me ambasadoren e Francës në Prishtinë, Marie-Christine Butel.

Ambasadorja Butel e përshëndeti procesin e rregullt zgjedhor dhe uroi kryetarin Mustafa për rezultatin e LDK-së në zgjedhjet e 6 tetorit.

Mustafa e njoftoi ambasadoren Butel për qëndrimin e LDK-së drejt një programi të përbashkët qeverisës LDK – LVV të përqendruar te shtyllat kyçe si dialogu Kosovë – Serbi, shteti ligjor, lufta kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar si dhe zhvillimit të arsimit, shëndetësi dhe ekonomisë. 

Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress