Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Premte, 23.04.2021 03:57

Ketu publikohen komunikatat dhe njoftimet. Kosovapress nuk merr pergjegjesi per permbajtjen e tyre. Nese deshironi te publikoni, kontaktoni ne [email protected] apo ne nr. Tel. +377 (0) 45 723 045

​Kryetari Lladrovci pranon mirënjohje nga kryetari i qytetit të Bronksit të Amerikës

Prishtinë | 14/06/2019 14:52

Presidenti dhe themeluesi i fondacionit shqiptaro-amerikan “Besa”, Esad Rizai i shoqëruar nga ish-Komandanti i FSK-së, Gjeneral Lejtnant, Kadri Kastrati dhe vëllai i Heroit Tahir Siani, Skender Sinani, kanë vizituar Komunën e Drenasit ku janë pritur nga kryetari Ramiz Lladrovci.

Vizita e tyre është bërë me rastin e shënimit të 20 vjetorit të ditës së çlirimit të Komunës së Drenasit, ku Esad Rizai, ne emër të kryetarit të qytetit të Bronksit të New Yorkut, Ruben Diaz, ka dhuruar mirënjohjen kryetarit Lladrovci, ne të cilën vlerësohet trashëgimia 12 mijë personave me prejardhje shqiptare të këtij qyteti dhe kontributin që ata vazhdojnë të japin, si dhe meritat kombëtare të heronjve Fehmi dhe Xhevë Lladrovci.Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress