Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Premte, 25.09.2020 12:06

Ketu publikohen komunikatat dhe njoftimet. Kosovapress nuk merr pergjegjesi per permbajtjen e tyre. Nese deshironi te publikoni, kontaktoni ne komunik[email protected] apo ne nr. Tel. +377 (0) 45 723 045

​MPB dhe FBI nënshkruajnë marrëveshje për bashkëpunim në fushën e forenzikës

Prishtinë | 22/11/2019 13:26

Ministri i Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa priti në takim zëvendës atashenë e FBI-së Michelle L. Miller.

Marrëveshja u nënshkrua nga ministri  Mustafa, Miller nga FBI dhe kryeshefit të Agjencisë së Kosovës për  Forenzikë, Blerim Olluri.

“Kjo marrëveshje ka për qëllim vazhdimin e bashkëpunimit në mes këtyre dy institucioneve në fushën e forenzikës”, thuhet në një komunikatë lëshuar nga MPB

Ministri Mustafa falënderoi përfaqësuesen e FBI-së për besimin ndaj institucioneve të sigurisë, në veçanti për besimin ndaj AKF-së./KosovaPress/


Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress