Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Martë, 21.03.2023 03:21

Ketu publikohen komunikatat dhe njoftimet. Kosovapress nuk merr pergjegjesi per permbajtjen e tyre. Nese deshironi te publikoni, kontaktoni ne [email protected] apo ne nr. Tel. +377 (0) 45 723 045

​Mustafa vizitoi Parlamentin e Mbretërisë së Bashkuar

Prishtinë | 10/09/2019 14:31

Ministri në detyrë i Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa, me ftesë të parlamentarit John Grogan, vizitoi Dhomën e Ulët të Parlamentit të Mbretërisë së Bashkuar, ku u takua me disa anëtarë të parlamentit britanik.

Parlamentarët britanikë shfaqën interes të jashtëzakonshëm për zhvillimet në Kosovë dhe situatën e përgjithshme në vend.

Ministri Mustafa kërkoi që të vazhdojë mbështetja për Kosovën, përfshirë këtu edhe disa aspekte lobuese lidhur me përforcimin e subjektivitetit ndërkombëtar të Republikës së Kosovës.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress