Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Martë, 21.03.2023 03:06

Ketu publikohen komunikatat dhe njoftimet. Kosovapress nuk merr pergjegjesi per permbajtjen e tyre. Nese deshironi te publikoni, kontaktoni ne [email protected] apo ne nr. Tel. +377 (0) 45 723 045

​Ndërtohet ura e katërt në Komunën e Podujevës

Podujevë | 19/09/2019 11:14

Kryetari i Komunës së Podujevës, Agim Veliu, ka vizituar Lagjen Stublla në Podujevë, ku është duke u ndërtuar ura mbi lumin Llap.

Në kuadër të investimeve kapitale në projektet infrastrukturore në qytet, në lagjen Stublla të Podujevës është duke u ndërtuar ura e re mbi lumin Llap.

Kryetari i Komunës së Podujevës, Agim Veliu, bashkë me drejtorin e Shërbimeve Publike, Faik Muçiqi, kanë vizituar këtë lagje për të përcjellë punimet në realizimin e këtij projekti.

Me këtë rast kryetari Veliu ka përgëzuar banorët e lagjes për realizimin e këtij projekti të rëndësishëm.

“Kjo urë lehtëson lëvizjen e qytetarëve dhe e bën më të lehtë lidhjen e kësaj pjese të qytetit me rrugën magjistrale Podujevë-Prishtinë”, tha kryetari Veliu.

Ndërtimi i kësaj ure është njëri nga katër projektet e realizuara në ndërtimin e urave në territorin e Komunës së Podujevës, nga 10 sosh që janë planifikuar për ndërtim nga Drejtoria e Shërbimeve Publike.

Loading...
 
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress