Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Martë, 07.07.2020 04:27

Ketu publikohen komunikatat dhe njoftimet. Kosovapress nuk merr pergjegjesi per permbajtjen e tyre. Nese deshironi te publikoni, kontaktoni ne [email protected] apo ne nr. Tel. +377 (0) 45 723 045

​Në Ulqin mbahet edicioni i 35-të i Kampionatit Evropian të Shahut

Prishtinë | 13/11/2019 15:54

Në Ulqin po mbahet edicioni i 35-të i Kampionatit Evropian të Shahut ku Klubi i Shahut të Prishtinës me anëtarët Podlesnik, Sadiku, Ademi, Berisha, Gashi, Zariqi dhe Bujupi janë duke përfaqësuar Kosovën me mbështetje të NLB Bankës.

Në këtë turne, përfaqësuesit nga Kosova fituan rundin e dytë, ndërsa kampioni i Kosovës në shah ka shënuar fitore kundër përfaqësuesit të Suedisë Lunds ASK me rezultat 3,5:2,5.

NLB Banka është e fokusuar në mbështetjen e aktiviteteve dhe projekteve me vlerë të konsiderueshme sociale dhe kulturore, të cilat iu ndihmojnë qytetarëve për të përmbushur dhe arritur potencialin e tyre.


Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress