Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Diel, 05.02.2023 04:27

Ketu publikohen komunikatat dhe njoftimet. Kosovapress nuk merr pergjegjesi per permbajtjen e tyre. Nese deshironi te publikoni, kontaktoni ne [email protected] apo ne nr. Tel. +377 (0) 45 723 045

​Osmani takohet me Apostolovën dhe ambasadoren e Finlandës Pia Stjernvall

Prishtinë | 24/10/2019 16:06

Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani sot është takuar me përfaqësuesen e posaçme të BE-së dhe shefe e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, me të cilën ka diskutuar lidhur me situatën aktuale politike në Kosovë, prioritetet e LDK-së dhe diskutimet për përbërjen e qeverisë së re.

Nënkryetarja Osmani foli për vazhdimin e takimeve të grupeve punuese të LDK-së me ato të LVV-së, për përpjekjet për përafrimin e programeve të të dy partive drejt një programi të përbashkët qeverisës.

Gjatë ditës së sotme, nënkryetarja Osmani është takuar edhe me ambasadoren e Finlandës në Kosovë, Pia Stjernvall.

Gjatë takimit janë diskutuar për prioritetet kyçe të qeverisjes së ardhshme, në veçanti reformat në institucionet e Kosovës, zhvillimin ekonomik, arsimin dhe çështje tjera të cilat ndikojnë në zhvillimin e Kosovës.

 

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress