Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Diel, 05.02.2023 06:02

Ketu publikohen komunikatat dhe njoftimet. Kosovapress nuk merr pergjegjesi per permbajtjen e tyre. Nese deshironi te publikoni, kontaktoni ne [email protected] apo ne nr. Tel. +377 (0) 45 723 045

​Turqia do të vazhdojë mbështetjen për Kosovën

Prishtinë | 24/10/2019 16:56

Zëvendësministri në detyrë i Mbrojtjes, Burim Ramadani, ka pritur sot në takim ambasadorin e Turqisë në Kosovë Çağrı Sakar, me të cilin ka biseduar për zhvillimet e përgjithshme aktuale në vend dhe raportet mes dy shteteve partnere.

Me këtë rast, zëvendësministri Ramadani tha se në zhvillimin e përgjithshëm në Kosovë, sikurse edhe në rrugën tonë veri-atlantike, mbështetja e Turqisë është e rëndësishme. 

“Kosova është e përkushtuar në zhvillimin e gjithmbarshëm, avancimin e rrugës së saj drejt integrimeve në NATO-s dhe prosperitetin e të gjithë qytetarëve të saj pa dallime”, tha ai. 

Ndërsa, ambasadori turk në Kosovë Çağrı Sakar vlerësoi bashkëpunimin me Kosovën në fusha të ndryshme, duke theksuar vazhdimin e mbështetjes për vendin tonë nga ana e Turqisë.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress