Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Mërkurë, 26.02.2020 05:18

Ketu publikohen komunikatat dhe njoftimet. Kosovapress nuk merr pergjegjesi per permbajtjen e tyre. Nese deshironi te publikoni, kontaktoni ne [email protected] apo ne nr. Tel. +377 (0) 45 723 045

​​Veseli zhvillon video konferencë me Zëvendës Presidentin e Parlamentit Evropian

Prishtinë | 05/09/2019 20:58

Kandidati i PDK-së për kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot një video konferencë ndërkombëtare së bashku me Zëvendës Presidentin e Parlamentit Evropin, Rainer Wieland, njëherësh anëtar i partisë së Kancelares Gjermane, Angela Merkel, CDU.

Veseli i është bashkuar kësaj video konference në të cilën ishin prezentë edhe nxënës nga Gjermania dhe Republika e Kosovës, të cilët prezantuan shpikjet e tyre inovative në fushën e teknologjisë informative.

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm, Kadri Veseli njihet për mbështetjen e madhe që i jep sektorit të rinisë në fushën e teknologjisë informative dhe me propozim të tij është formuar Ministria e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë e cila mbështetë idetë dhebprojektet e të rinjve në këtë fushë.

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress