Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
E Diel, 29.01.2023 10:42

​Një i ri humb jetën në një aksident komunikacioni

Prishtinë | 02/11/2019 22:34

Një i ri ka humbur jetën në një aksident komunikacioni që ka ndodhur në mbrëmjen e sotme në rrugën Pejë - Prishtinë.

Lajmin e ka konfirmuar për KosovaPress, zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Xhevat Ibraj, i cili ka thënë se aksidenti ka ndodhur në ora 19:19, pranë fshatit Zajm të Klinës.

Ai ka njoftuar se aksidenti është shkaktuar mes një veture me pasagjer dhe një motoçiklete, ku një person ka pësuar lëndime të rënda.

Ibraj ka shtuar se i lënduari G.Z. 2001, ka ndërruar jetë deri sa transportohej për në Spitalin Rajonalë të Pejës, i cili në spital ka arritur pa shenja jete.

Policia ka arrestuar të dyshuarin për aksident./KosovaPress/

Loading...
 

Shpërndaje


Artikuj të sponzorizuar

Më shumë nga KosovaPress